тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

13.02.2019

Віктор Сахнюк: фінансовий стан лісогосподарських підприємств залишається стабільним і має якісні показники

677 млн. грн. – сума чистого доходу одержаного від реалізації продукції лісогосподарськими підприємствами, підпорядкованими Чернівецькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства. Незважаючи на те, що об’єм заготовленої продукції зменшився на 35,9 тис. куб. м. у порівнянні з минулим роком, дохід від реалізації зріс на 100 млн грн.

256 млн. 801 тис. грн. – загальна сума річних податків, що сплачені державними лісогосподарськими підприємствами Чернівецького обласного управління за 2018 рік.

Зокрема, 124 млн 759 тис грн надійшло до Державного бюджету, 65 млн.259 тис. грн – це податки та платежі до місцевих бюджетів; сума єдиного соціального внеску становить 66 млн 783 тис грн.

75% частини чистого прибутку, а також рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів сплачують лісівники Буковини до Державного бюджету.

Саме такі цифри озвучив у своїй доповіді начальник управління Віктор Сахнюк під час розширеного засідання колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Упродовж року вдалося підвищити заробітну плату. Хоча обсяги заготівлі зменшились майже на 25%, однак суттєво зріс показник заробітної плати працівників галузі. При стабільній середньообліковій кількості штатних працівників - 2981 чол. середній рівень заробітної плати для штатних працівників станом на 01.01.2019 року становить 8432 грн. Сума заробітної плати у порівнянні до 2017 року зросла на 1600 грн. Зокрема найвищу заробітну плату отримують працівники ДП Сокирянське ЛГ – 10430 грн., ДП Хотинське ЛГ – 10140 грн, ДП Сторожинецький ЛГ – 9813 грн.

Підприємствами області загалом придбано та оновлено основних засобів виробництва на суму 25 млн грн.

На фінансування заходів із охорони праці спрямовано близько 8 млн. грн.

- Лісова галузь Буковини, як і України загалом, з 2016 року не отримує державного фінансування. Наповнення бюджетів підприємств та фінансове забезпечення першочергових завдань лісівників відбувається виключно завдяки раціональному веденню лісогосподарської діяльності.

Підпорядкованими підприємствами Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства навіть за таких умовах забезпечено виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.

Загалом фінансовий стан лісогосподарських підприємств залишається стабільним і має якісні показники, - зазначав Віктор Сахнюк.

Михайло Павлюк, в.о. голови Чернівецької ОДА підкреслив позитивні здобутки лісової галузі Буковини, зокрема, високий рівень середньої заробітної плати, своєчасну сплату податків, зростаючий показник доходів підприємств, технічне оснащення. А також зауважив, що лісова галузь залишається однією з бюджетоутворюючих галузей Буковини.

 

Прес служба Чернівецького ОУЛМГ