тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

07.02.2019

Цінна зимова деревина

Лісівники ДП «Берегометське ЛМГ» сумлінно виконують свої виробничі завдання за будь - якої погоди, навіть у сильні морози та заметілі. Цьогорічна зима видалася досить сніжною та морозною, а це ускладнило роботу лісового господарства. Тож перш, ніж приступити до заготівлі деревини, доводиться розчищати лісові дороги. А ще слід бути дуже обережним, бо з кожним новим снігопадом збільшується кількість зламаних, нахилених та завислих дерев.

Та трудівники добре знають свої обов’язки, передусім, дотримання правил техніки безпеки та охорони праці. А ще знають, що зима - то найкращий час для заготівлі, адже саме взимку вся зайва волога «виходить» з дерева від морозу і його вага стає меншою. А ще в цю пору року можна освоювати ті лісові ділянки, які знаходяться болотистих та важкодоступних місцях, куди просто так не доберешся.

Питання створення сприятливих та безпечних умов праці постійно на контролі директора ДП « Берегометське ЛМГ» Руслана Максимчука та голови профкому Василя Бужори, а провідний інженер з охорони праці Іван Коротчук часто навідується на лісосіки та слідкує за дотриманням робітниками усіх технологічних вимог. Так, нещодавно під пильне око фахівця з ОП потрапила бригада Лопушнянського лісництва, яку очолює Мирослав Корпан/ на фото/. Побувавши на лісосіці, спостерігав, як лісоруби виконують свою повсякденну роботу, він залишився задоволеним. Ще б пак, адже сам бригадир – досвідчений працівник лісової галузі, досконало знає свої виробничі обов’язки та уміло керує колективом. Відзначає, що з такими працівниками, як тракторист Іван Бощук, чокерувальник Іван Чорней та лісоруби Олексій Граб, Олександр Савескул і Микола Косован під силу будь-які завдання виконувати. А ще майстер по лісозаготівлі Василь Паламарюк завжди поруч і готовий прийти на допомогу, якщо того вимагатимуть обставини.

Колектив М. Корпана – дружний і працьовитий, один за одного душею вболівають та дружнє плече підставляють. Дуже хвилювалися вони, коли їх колега Микола Корпан брав участь в АТО, підтримували з ним зв'язок. Якою ж була їх радість, коли той додому повернувся, до мирної лісорубської праці.

Що ж до виконання лісівниками своїх виробничих показників, то вони постійно їх перевиконують, за місяць при рівномірно - поступових рубках заготовляють до 350 кубометрів деревини, а при суцільних рубках та кінцевих прийомах поступових рубок – і того більше – 600 куб.м.

Якщо вже зайшла мова про роботу взимку,то слід сказати, що керівництво ще в літній період потурбувалося про те, щоб в холодну пору року лісоруби могли зігрітися та відпочити. Для цього вчасно відремонтували обігрівальні будиночки, забезпечили їх наочністю з ОП та медичними аптечками. Самі ж робітники мають змогу тут пообідати, випити запашного чаю з гірських трав та просто перепочити. Це також є запорукою успішного виконання виробничих завдань. А ще відповідні служби завчасно придбали ланцюги проти ковзання для колісних тракторів та машин, зайнятих на перевезенні деревини та забезпечили робітників зимовим спецодягом та спецвзуттям. Завчасно завезено також шлак, тому дорожні робітники мають змогу вчасно підсипати лісові дороги.

Заготовлена взимку деревина особливо цінується, бо вона краще зберігається, користується підвищеним попитом та її менше знищують шкідники.

 

Прес служба ДП «Берегометське ЛМГ»