тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

31.01.2019

Більш ніж 8 млн. грн. на охорону праці витратили лісогосподарські підприємства Чернівецької області

Лісове господарство – один із небезпечних напрямків в промисловому комплексі стосовно шкідливих та небезпечних виробничих чинників – роботи на висоті, лісосічні роботи, трелювання, транспортування лісу, робота на вантажопідіймальних кранах і машинах, підйомниках, роботи в механічних цехах.

На жаль, майже щороку в Україні фіксуються нещасні випадки із смертельними наслідками, які трапляються з працівниками лісового господарства під час проведення лісосічних робіт. Дана ситуація вимагає особливої уваги і вжиття відповідних заходів щодо недопущення випадків травмування працівників.

Основними причинами нещасних випадків зі смертельними наслідками в лісовому господарстві, які сталися під час виконання лісосічних робіт, є насамперед порушення технологічного процесу та вимог інструкцій з охорони праці.

В Чернівецькому обласному управлінні лісомисливського господарства протягом 2018 року проводилась відповідна робота, направлена на покращення стану охорони праці та організацію безпечних умов праці серед працівників державних лісогосподарських підприємств у відповідності до Закону України «Про охорону праці».

Для організації виконання всіх заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадків та професійних захворювань в державних підприємствах, створені служби охорони праці, які очолюють спеціалісти з питань охорони праці. На підпорядкованих підприємствах розроблена та функціонує чітка система управління, яка забезпечує:

- Організацію та координацію роботи з управління охороною праці;

- Планування робіт з охорони праці;

- Контроль за станом охорони праці;

- Облік, аналіз і оцінку стану охорони праці;

- Стимулювання з охорони праці.

У 2018 році усі працівники державних лісогосподарських підприємств були забезпечені засобами індивідуального та колективного захисту згідно з нормативами, лісова охорона забезпечена форменним одягом, усі працівники, які виконують роботу безпосередньо в лісі та на виробництві забезпечені спецодягом та спецвзуттям, встановлено вагончики для обігріву, виробничі приміщення забезпечені теплопостачанням. На виконання зазначених заходів з охорони праці, поліпшення умов праці у 2018 році лісогосподарськими підприємствами витрачено 8,5 млн грн. В середньому по обласному управлінню витрати з охорони праці на одного працюючого склали 2695 грн.

Як зазначає головний спеціаліст сектору технічної політики та використання лісових ресурсів обласного управління Анатолій Головатий: «Питання створення безпечних умов праці та утримання в належному технічному і естетичному вигляді матеріально-технічної бази підприємств постійно знаходиться на контролі Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства».

Спільно з Чернівецькою обласною організацією профспілки працівників лісового господарства у всіх лісогосподарських підприємствах відбулись засідання оперативного громадського контролю ІV рівня, де заслухали інформацію директорів держлісгоспів, головних лісничих, головних інженерів, спеціалістів з питань охорони праці, голів профспілкових комітетів та інших керівників виробничих підрозділів щодо питань охорони праці та стану забезпечення необхідними засобами.

«Комфортні умови роботи та дотримання санітарно-побутових вимог, а також безпека працівників залишаються першочерговими завданнями. Без створення належних і безпечних умов не можливе підвищення продуктивності праці, - підкреслив начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. - Лісова галузь входить у трійку найнебезпечніших професій в Україні, тому наша задача докласти максимум зусиль, щоб кожен працівник повертався додому живим та неушкодженим».

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ