тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

25.01.2019

Допомога диким тваринам взимку

 

Мисливські угіддя ДП «Путильський лісгосп» займають до 32 тис. га. Чудова карпатська природа поєднала фауну з лісом, бо саме у лісових масивах водиться звірина і саме тут вона знаходить захист і корм.

Зима – сувора пора року для диких тварин. Багато джерел їжі вже вичерпалися або були засипані снігом. На щастя, ми можемо їм допомогти.

Тварини проводять зиму по-різному. Багатьом із них доводиться переживати численні незручності. Життя тварин стане легшим, якщо люди допоможуть їм. Іноді людина може навіть врятувати їм життя.

З настанням суворої зими стало нелегко не тільки людям, а й диким тваринам, що мешкають у лісових просторах. Але відповідні єгерські служби не стоять осторонь, а всіляко підтримують фауну в цих непростих погодних умовах.

Зимова підгодівля мисливських тварин повинна бути спрямована на заготівлю певного запасу кормів з метою підгодівлі тварин екстремальних умовах та рятування їх від голоду (глибокий сніговий покрив, різка зміна температур, ожеледиця тощо). Для розрахунку кількості кормів, що необхідні в зимовий період, приймається (в середньому) сезон підгодівлі строком на 100 діб (з 1 листопада по 15 лютого). Тривалість сезону підгодівлі, а також початок і закінчення його, визначається користувачем мисливських угідь у залежності від конкретних кліматичних умов.

Працівниками єгерської служби ДП «Путильське лісове господарство» протягом 2018 року було заготовлено та вже частково викладено звірам 82 центнера зерна та зерновідходів, 80 центнера сіна лісового, 7000 кормових віників.

Не стоять осторонь і юні лісівники Плосківського та Селятинського шкільних лісництв, які беруть активну участь в заготівлі та викладці кормів для покращення перебування диких тварин у зимовий період.

Сьогодні й у наступні дні проводиться охорона мисливських угідь та ведеться підгодівля диких тварин і птахів.

Дикі звірі – наше велике багатство. Вони є невід’ємною частиною природи, приносять користь людям. Наша щира допомога сьогодні вкрай необхідна фауні і флорі.

 

Мисливствознавець

ДП «Путильський лісгосп»

Ярослав Миколайович Григоряк