тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

23.01.2019

«Щедра годівниця» для зимуючих птахів

 

Зима – традиційна пора для підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку, а тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів. У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні садові птахи.

Процес травлення в птахів відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі. Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Із настанням зимових холодів вони переміщуються ближче до людських осель.

Тому вихованці Полянського учнівського лісництва, що діє при навчально-виховному комплексі с. Поляна, не роздумуючи влаштували акцію «Щедра годівниця» на підтримку птахів.

«В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і всю зиму підгодовувати їх», - розповідають учні шкільного лісництва.

Якщо регулярно розвішувати годівниці і в певні години поповнювати їх кормом, то це зможе допомогти зберегти пташок від загибелі та сконцентрувати їх у певному районі, що сприятиме зменшенню кількості шкідливих комах навесні та влітку.

Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути не смаженим.

Раціон птахів – це корм, збагачений вуглеводами та жирами, який допоможе поповнити життєво необхідні запаси, такі важливі для виживання – це рештки від несолоного сала, жиру, крихти тістечок, печива тощо – усім цим можна сміливо ділитися з птахами взимку.

Учні з великою цікавістю і бажанням поставилися до благородної справи, адже розуміють, що підгодівля птахів у складний для них час допоможе популяціям диких птахів вижити.

 

 

Прес-служба ДП «Хотинський лісгосп»