тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

18.01.2019

Нові правила сортування круглих лісоматеріалів

З 1 січня 2019 року ДП «Путильський лісгосп» запровадив європейські стандарти класифікації та вимірювання лісодеревини і пилопродукції.

Перехід на національні стандарти гармонізовані з європейськими передбачені постановою Уряду України «Про затвердження програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 9 грудня 2014 року № 595 та у відповідності до наказу державного підприємства (Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості) від 14 грудня 2015 року № 184.

Щоб увести в діяльність лісгоспу нові технології обліку лісопродукції, спеціалісти виробничого відділу провели практичний семінар з майстрами лісу, майстрами лісозаготівель та особами які займаються організацією лісозаготівельного виробництва, відпуском лісодеревини з верхніх складів та оформленням супровідних документів.

Із запровадженням нових європейських стандартів класифікації суттєво змінилися підходи до визначення розмірно-якісних характеристик лісодеревини та продукції переробки. Якщо раніше ділові сортименти розподілялися на три сорти за призначенням, то з 2019 року круглі лісоматеріали розподіляються на чотири класи якості (А. В. С. D.). А дров'яна деревина поділяється на два види: промислового і непромислового використання. При цьому деревину непромислового використання будуть реалізовувати в якості палива для населення.

Тому з 1 січня скасовуються всі стандарти розроблені до 1992 року та впроваджуються європейські стандарти (ЕN) або міжнародні (ISO). Запроваджений принцип класифікації за європейською системою стандартизації круглих лісоматеріалів не базується на призначенні сортиментів, а в його основі закладені показники розміру та якості колод. Запропонований метод стандартизації обліку круглих лісоматеріалів дозволить підприємству покращити використання лісосічного фонду, збільшити вихід ділових сортиментів та покращити якісний склад виготовленої пилопродукції.

Михайло КАРАПКА,

начальник виробничого відділу

ДП «Путильський лісгосп».