тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

25.12.2018

Ялинка є – свято настає

З’ясовуємо як придбати новорічний атрибут дешево, законно і близько

Для жителів гірської місцевості питання придбання новорічної ялинки не мало би бути проблемним. Живемо ж у лісі. Але походи в ліс по ялинку, описані в казках та оповіданнях, насправді не такі й романтичні. Далеко, холодно і, як-не-як, лячно, адже знаємо про штрафи за самовільне зрубування дерев. Тож ми вирішили шукати таку ялинку, яка б і око милувала, і бюджету сім’ї не шкодила.

Насамперед прямую на селищний ринок, де підприємливі люди пропонують на вибір ялинки, сформовані з живих гілок. На перший погляд – гарна композиція. І вже тягну руку до гаманця. Але виявляється, що такий атрибут висотою півметра коштує 80 грн, дещо вища «ялинка» - 150 грн, а метрова – цілих 200 грн. Штучні деревця теж коштують недешево – від 80 грн за 30 см висоти і до 1500 грн за півтора метра. Подумала, що аж ніяк не годиться витрачати гроші за полімерну композицію без запаху хвої і таємничої енергетики справжнього свята. Тож якщо святкувати, то тільки зі справжньою лісовою красунею! А знайти її можна якщо не в лісі, то в лісгоспі.

І от я на порозі контори ДП «Путильський лісгосп». Розпитую в працівників, як офіційно купити гарну метрову ялинку. Мене люб’язно направляють в бухгалтерію, де потрібно написати відповідну заяву. Документ завіряють підписами у двох кабінетах. Далі прямую до каси, де сплачую 60 грн за ялинку висотою до одного метра (більші коштують 72-85 грн). Ще один підпис, відмітка в бухгалтерії і все. Чудово! Папір є, а де ж моя ялинка? Вона, як виявляється, вже є зрубана і готова до свята. Але десь на території одного з лісництв. Звісно, мені потрібна ялинка з путильською пропискою. І вона, найкрасивіша, дещо засніжена, зате по-новорічному запашна, таки є в Путильському лісництві.

Про те, щоб дерева, які стануть окрасою осель на свята, були вчасно заготовлені і доставлені на місце, турбуються працівники лісництв. Помічник лісничого Путильського лісництва Віктор Васильович Грицюк розповідає, що з кожним роком плани на заготівлю новорічних ялинок зменшуються. Тож цього року у лісництві заплановано заготовити для реалізації 500 таких дерев. Для порівняння, біля десяти років тому ця цифра була в межах двох тисяч. А тепер плани формують залежно від попиту, адже нераціонально зрубувати більше дерев, ніж куплять. Досвід показує, що саме з 10 до 25 грудня ялинки реалізовуються найактивніше у великій кількості, а у малій (по 1-5 шт.) купують місцеві жителі навіть в останній тиждень перед святами. Найбільше користуються попитом ялинки висотою до метра і до двох метрів, вищі беруть тільки для установ та організацій. Часто путильчани виписують по кілька новорічних дерев, щоб передати їх родичам в інші міста. Всі, хто забирає ялинки з лісництва, отримують товарно-транспортну накладну, де чітко вказується порода дерева, висота, код бирки.

Отож, коли придбали гарну ялинку, можна думати і про прикраси для неї. Але це – вже зовсім інша тема. Ми, наприклад, плануємо виготовляти новорічні іграшки власноруч – так і економніше, і цікавіше.

А хто ще не придбав новорічну красуню, має ще час обирати. До речі, як поінформували в СЛАП «Карпатський держспецлісгосп», з 24 грудня на території адмінбудівлі в Путилі буде організований продаж ялинок. Процедура їх придбання подібна, як і в ДП «Путильский лісгосп». Щоправда, вартість навіть дещо нижча. За метрову ялинку потрібно заплатити всього 50 грн. Нехай у горян будуть найкращі ялинки і найвеселіші свята!

 

На фото: Помічник лісничого Путильського лісництва ДП «Путильський лісгосп» Віктор Грицюк та майстер лісу Петро Малиш.

 

Любов МАРШАВКА