тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.12.2018

Спільне навчання на базі ДП «Берегометське ЛМГ» провели лісівники та деревообробники

Розвиток нових технологій переробки деревини та євроінтеграційні процеси в лісовій галузі України зумовили запровадження нових національних стандартів якості деревини, гармонізованих з європейськими, передбачених постановою Уряду «Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 09.12.2014 року №695 та у відповідності до наказу державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 14.12.2015 року №184.

Таким чином, починаючи вже з 1 січня 2019 року, як державним лісогосподарським підприємствам так і суб’єктам підприємницької діяльності які займаються переробкою деревини, необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик в лісоматеріалах. У зв’язку із переходом на європейську систему стандартизації, розроблена коригуюча форма на класифікацію лісоматеріалів (до кінця 2018 року). Призначення цієї форми – максимально полегшити перший період переходу підприємств галузі до нової системи стандартизації.

Питання переходу на національні стандарти, гармонізовані з європейськими: розподіл деревини на класи, стандарти (ДСТУ EN) класифікації за якістю для хвойних і листяних лісоматеріалів (ялина і ялиця; сосна; модрина та тис; дуб і бук; тополя; ясен, клен та явір), а також класифікації за розмірами для листяних та хвойних порід. Ці та інші питання обговорили на спільній семінар-нараді директори лісогосподарських підприємств та підприємці Сторожинецького, Вижницького та Путильського району Чернівецької області, ініційованої начальником Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктором Сахнюком, яка відбулась 12 грудня на базі ДП «Берегометське ЛМГ. В заході також взяли участь представники ТБ «Буковинська універсальна біржа», Голова біржевого комітету Любімов Володимир Миколайович, Голова Вижницької районної ради Андрюк Михайло Іванович.

Підприємці-деревообробники разом з лісівниками також мали змогу обговорити ключові моменти щодо лотів, виставлених на загальний аукціон з продажу необробленої деревини на І квартал 2019 року, зокрема висловити свої бачення формування цін на деревину відповідно до національних стандартів, гармонізованих з європейськими. «Ми знаходимося в різних умовах ведення господарської діяльності та сплати податків. Крім заготівлі деревини, основним завданням лісогосподарських підприємств краю залишається посадка та вирощування високопродуктивних лісів. Ми повинні залишити після себе той ліс, який отримали у спадок від наших предків», - наголосив директор ДП «Путильський ЛГ» Петро Прокопович Фрей.

На спеціально облаштованому майданчику присутні мали можливість практично ознайомитися з порядком встановлення класу якості деревини відповідно до національних стандартів, гармонізованих з європейськими.

- Безумовно такі зустрічі є для нас важливими. Представники деревообробної галузі та директори лісогосподарських підприємств мали змогу подискутувати, отримати відповіді на болючі питання. Сподіваюся, ми виконали основне завдання – дали можливість як одним так і іншим почути один одного. Маю надію, сьогоднішня зустріч буде корисною і результативною, - зазначив у підсумку зустрічі начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.

 

 

 

 

Прес-служба

ДП «Берегометське ЛМГ»