тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

06.12.2018

Новорічні ялинки – під охороною!

Ми не можемо уявити Новий рік і Різдвяні свята без ялинки, прикрашеної яскравими вогниками, блискучими іграшками.

Ніхто не може залишитися байдужим до прекрасних струнких смерічок, пухнастих ялиць, різноманіття рослинного і тваринного світу. А яке чисте повітря, яка цілюща вода у джерелах Буковинських лісів.

Усім цим ми зобовязані природі, яка створила цей надзвичайний скарб, але щоб зберегти і приумножити багатства наших лісів, багато зусиль і праці докладали працівники ДП «Хотинський лісгосп».

Працівники нашого підприємства приділяють надзвичайно багато уваги відтворенню та збереженню наших лісів і їх раціональному використанню. Одним із завдань працівників лісової охорони з наближенням нового року є охорона хвойних насаджень.

У випадку виявлення правопорушень на лісопорушників чекають штрафні санкції. Так, Постановою Кабінету Міністрів України № 665 затверджено такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу, із проведенням щорічної індексації.

Згідно з цією постановою, за одне незаконно зрубане в лісі хвойне деревце діаметром до 10 см сума шкоди складає 453,96 грн (відповідно діаметром 10,1 – 14 см – 799,89 грн, 14,1 – 18 см – 2053,68 грн).

Крім цього, згідно ст. 65 Кодексу України про адміністративне правопорушення, лісопорушник сплачує штраф у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119-204). Отже, за незаконно зрубане хвойне дерево діаметром до 10 см лісопорушник буде платити 538,96 грн.

Лісівники Хотинщини звертаються до всіх громадян із проханням активно допомагати в охороні шпилькових молодняків від самовільної заготівлі новорічних ялинок.

Подбаймо про те, щоб залишити майбутнім поколінням не зруби і непотрібні зарослі, а повноцінні насадження, які будуть тішити серця майбутніх поколінь сотні років.

Провідний інженер

з охорони та захисту лісу

ДП «Хотинський ЛГ»

Павло Яковлєв