тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

27.11.2018

Турбота про диких звірів – основа ведення мисливського господарства

Працівники мисливського господарства «Зубровиця», що входить до складу ДП «Сторожинецьке ЛГ», потурбувалися про підгодівлю диких тварин у сніги і морози. Силами єгерської служби та усіх 10 лісництв лісгоспу заготовлено достатню кількість кормів для зимової підгодівлі диких тварин: 25,4 тонни сіна, 9 тис штук кормових віників, 30 тонн зерна кукурудзи та 2,5 тонни кукурудзи у качанах, а також вітамінізована сіль, яку викладають у солонці.

На належному рівні у мисливських угіддях облаштовано всю підгодівельну інфраструктуру: годівниці, солонці, майданчики для кормів, куди взимку навідуються лісові мешканці.

«Ведення мисливського господарства – це перш за все турбота про диких звірів. Тому ми приділяємо велику увагу заходам з організації зимової підгодівлі лісових звірів. Усе літо наші єгері та лісівники вирощували поживні трави на полях лісфонду, заготовляли корма. Збирали також гілки плодових кущів та дерев, до яких додавали вирощений у мисливських угіддях топінамбур і з усього цього в’язали кормові віники, – розповідає головний мисливствознавець ДП «Сторожинецьке ЛГ» Сергій Іванович Чистов. – На всіх ділянках мисливського господарства годівниці вже заповнені. Зараз викладаємо зерно кукурудзи, дикий кабан вже ним годується». (на фото).

У Банилівському лісництві (лісничий Валерій Ілліч Шпак) ще й потурбувалися про кормові запаси у вольєрі, створеному для утримання червонокнижного зубра у напівдиких умовах. Зараз тут проживає 7 дорослих зубрів і двоє новонароджених зубренят.

Спеціалісти служби головного мисливствознавця лісгоспу забезпечили заготівлю та зберігання 20 тонн сіна у великому кормосховищі, спеціально збудованому на території вольєру. З них 6,5 тонн ще до снігу поклали у годівниці. Заскладовано також 4 тонни кукурудзи у зерні і ще одна тонна у качанах. Є достатній запас вітамінізованої солі.

«До годівниць і солонців підходять також косулі, які разом з зубрами проживають у нашому вольєрі. У нас бігає 35 косуль з цьогорічним молодняком», – розповідає єгер Петро Ілліч Песарюк.

Не забули працівники лісгоспу і про диких зубрів. На території «Зубровиці», за даними чергового обліку диких тварин, в стані природної волі проживає 27 зубрів.

«На відміну від оленя, косулі, інших тварин, зубр не може розбити закрижанілий сніг, щоб дістатися трави. Тому коли сніжні замети скуті морозом, зубри стають безпорадними. У цей скрутний час їм у нагоді наші годівниці. Усі наші єгеря сумлінно підійшли до організації зимової підгодівлі диких тварин. Усі заслуговують на повагу за свою роботу. У тому числі за захист мисливських угідь від браконьєрів», – наголошує Сергій Чистов.

ДОВІДКОВО:

За матеріалами останньої таксації, у лісових угіддях Сторожинецького лісгоспу є 130 оленів благородних, 360 косуль, 250 диких кабанів, рисі, вовки і 4-6 ведмедів, кількість яких варіюється через активну міграцію цього звіра. А також 27 голів диких зубрів.

 

 

Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»