тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

27.11.2018

Лісівники Сторожинецького лісгоспу зібрали майже 2,5 тонни лісового насіння

У ДП «Сторожинецьке ЛГ» цього року зібрали 2 тис 373 кг насіння лісових видів деревних порід. Це на 21% більше минулорічних показників, тоді вдалося зібрати 1876 кг лісового насіння.

Нарешті, через три роки бідних врожаїв, рясно вродила ялиця біла. Заготовлено 222 кг її насіння – у 10 разів більше, ніж торік. З них 20 кг покращеної якості з клонової плантації Верхньопетрівецького лісництва (лісничий М.Г. Костюк).

Сторожинецький лісгосп власними силами забезпечив переробку насіння ялиці та його очистку. У Чудейському лісництві (лісничий Б.І. Токарюк) для цього працює спеціальна шишкосушарка, потужності якої цілком забезпечують лісгосп якісним насінням ялиці білої.

У Верхньопетрівецькому лісництві розташована також постійна лісонасіннєва ділянка дуба звичайного. З неї працівники лісництва зібрали 1 тис 600 кг жолудів.

Загалом цього року у лісгоспі заготовили насіння дуба звичайного у кількості 2 тис 136 кг.

А от бук лісовий не вродив. Вдалося зібрати 10 кг букових горішків. Є також 5 кг насіння клена-явора.

«Збір лісового насіння – важлива складова лісівничих робіт, адже цим ми закладаємо базу для подальшого формування високопродуктивних лісів на території лісфонду нашого лісгоспу, – розповідає головний лісничий Василь Костянтинович Романюк. – На багатьох лісових ділянках зараз змінюємо видовий склад деревостанів. Так, на багатих ґрунтах рівнинних лісництв, де дозволяє тип лісу, активно вводимо дуб звичайний. А у горах відновлюємо буково-ялицеві деревостани. Тому зібране насіння стане у добрій пригоді для проведення подальших лісівничих заходів із закладання і вирощування якісних лісів».

Середні зразки насіння відіслані для перевірки посівних якостей у Закарпатську лісонасіннєву лабораторію (м. Мукачево), яка є виробничим підрозділом Українського лісового селекційного центру. «З лабораторії маємо отримати посвідчення про конденційність зібраного нами насіння і тоді будемо висівати його у розсадниках і на лісових площах. Все насіння буде використано у лісфонді лісгоспу для вирощування стандартних сіянців та у лісівничих заходах із сприяння природному поновленню лісів», – зазначає інженер лісових культур Сторожинецького лісгоспу, кандидат сільськогосподарських наук Вадим Михайлович Яковишин.

 

Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»