тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

16.11.2018

Реалізуємо колоті дрова

Ще в 2013 році ДП « Берегометське ЛМГ» придбало 2 дровокольні верстати «Тайфун», за допомогою яких налагодили виробництво колотих дров. Обладнання максимально автоматизоване та продуктивне.

- Виробництво таких дров зумовлене вимогою часу,- говорить головний інженер Василь Швейко. - Щороку збільшується на них попит, тим більше, що ціни на газ постійно зростають. Тут якраз люди й задумуються про використання альтернативних видів палива. А наші дровоколи - це нове покоління колунів, які спроектовані саме для виробництва дров безпечним та раціональним способом.

Завдяки впровадженню у виробництво дровоколів вдається в повному обсязі забезпечити населення доступним видом палива. Для цого і працюємо. З приходом осені такі дрова майже не затримуються на складі, адже користуються попитом як населення, так і підприємств, що останнім часом все більше переходять на такий вид палива, а також певна кількість реалізовується на експорт.

Завдяки механізації процесу виготовлення колотих дров з початку цього року довелось домогтися певних результатів, реалізовано 785 куб.м. За місяць бригада виготовляє до 150 кубометрів дров колотих. За кубометр екологічно чистого енергоносія підприємство пропонує ціну - 1008 грн.

На дільниці трудиться бригада у складі 7 працівників. За бригадира сумлінний трудівник Сергій Нестерюк, який разом з Василем Клапійчуком працює оператором. Уміло штабелюють продукцію Юрій Перепелиця та Анатолій Іванюк. А водій автонавантажувача Степан Іванюк вчасно перевозить її. І, звичайно, у колективі не обійтись без вправних жіночих рук: укладальниці Марія Жебчук та Оксана Шегега швидко і вправно виконують свої обов’язки. Дрова укладають у касети по півтора кубометри. Частину таких касет поміщають у сушильну камеру, так як саме сухі дрова відправляють на експорт. Такі касети мають перевагу у тому, що покупець має змогу на власні очі побачити якої якості продукцію він купує.

Підсумовуючи сказане, слід зазначити, що придбання такого обладнання виявилось цілком виправданим, бо маємо змогу переробляти на дрова низькосортну деревину, а також було створені нові робочі місця. А від реалізації продукції підприємство має альтернативне джерело надходження коштів, які так необхідні для створення та догляду за новими лісовими насадженнями.

 

Прес - служба ДП « Берегометське ЛМГ»