тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

15.11.2018

В ДП «Сокирянський ЛГ» закінчують проведення осінніх лісокультурних робіт

Ліс завжди відіграє велику роль у житті людини. Нині неможливо назвати галузь господарства, де б не використовувалась основна продукція лісу – деревина. Проте мало хто задумується над тим, звідки беруться молоді ліси і який шлях проходить лісовідновлення.

Щоб виростити ліс, потрібно зібрати насіння, виростити сіянці, посадити їх на підготовлені ділянки, постійно проводити догляд за лісовими культурами у вигляді прополювання, прорідження, санітарних рубок, охороняти їх від хвороб, шкідників, пожеж, самовільних рубок. І тільки коли ліс досягне стиглого віку, його заготовляють для потреб суспільства – збирають так званий урожай. Хочеться звернути увагу на те, що якщо сільгоспвиробник вчасно не збере урожай зерна, картоплі чи інших культур, навряд чи назвуть його гарним господарем, а от до лісівників ставлення чомусь зовсім протилежне.

Гаряча зараз пора в лісівників. Вони завершують агротехнічні догляди за лісовими культурами, посівами й шкілками в розсадниках, висаджують вкорінені живці декоративних порід в контейнери та відкритий грунт шкільних відділень. Всього з початку року було проведено доглядів за лісовими культурами 548,5 га, а також за захисними насадженнями 26,4 га. Висаджено вкорінених живців 19,156 тис.шт., з них у контейнери 1233шт., створено 55,8 га культур.

Понад 5 гектарів нових лісів шляхом висіву жолудя дуба звичайного створено спеціалістами Ломачинецького лісництва за участю представників Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства та учнів Ломачинецької ЗОШ I-III ст. В даний час працівники Кельменецького, Іванівецького, Романківецького та Сокирянського лісництв завершують посадку лісових культур.

На тих ділянках, де неможливо провести осінню посадку, здійснюється очищення від порубкових решток, відповідно до лісорослинних умов готується грунт під посадки наступного року.

Завжди потрібно пам’ятати, що ліс – це культура поколінь. Ми користуємося природними ресурсами, які створили наші діди й прадіди, і в свою чергу, вирощуємо ліс для наступних поколінь.

 

 

 

Маковійчук Тетяна,

інженер лісових культур,

ДП «Сокирянське лісове господарство»