тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

14.11.2018

Іван Вілянський: «Радію розвитку лісопромислового цеху»

ДП «Хотинський лісгосп» щойно успішно пройшов черговий наглядовий аудит за системою міжнародної сертифікації FSC – Лісової Наглядової Ради.

Незалежні експерти засвідчили, що державне лісогосподарське підприємство під керівництвом його директора Івана Петровича Вілянського з року у рік веде лісове господарство та виробничу діяльність у відповідності до міжнародних вимог і стандартів.

Позитивний висновок аудиту FSC важливий не тільки для престижу лісової галузі Хотинщини та Буковини в цілому. Міжнародний сертифікат дає змогу продукції Хотинського лісгоспу конкурувати на світових ринках, постачати матеріали лісозаготівлі провідним підприємствам деревообробної галузі, адже легальність їх походження посвідчена документом світового зразка. А це, у свою чергу, дозволяє підприємству збільшувати фінансово-економічні показники, а також спрямовувати значні кошти до бюджетів держави та місцевих громад.

Споживачі продукції – вся Україна

Лісозаготівля і деревообробка лісгоспу зосереджена у Клішківецькому лісопромисловому цеху. Цех розташований у селі Клішківці (одному з найбільших сіл Буковини) і забезпечує роботою 70 працівників.

Тут же знаходиться нижній склад, куди з лісосік доставляють деревину і де розкряжовують колоди на сортименти.

Спеціалісти цеху під керівництвом старшого майстра з лісозаготівель Віталія Івановича Паращука забезпечують максимальний вихід з колод цінних ділових сортиментів. Це позитивно позначається на прибутках лісгоспу, дозволяє лісівникам ефективно і раціонально використовувати національний природний ресурс.

На території цеху для штабелювання лісоматеріалів за сортиментами облаштували спеціальний майданчик, на якому завжди ідеальний порядок.

«Почасти при розкряжуванні деревини присутні приватні підприємці, які на аукціоні виграли лоти з нашими лісоматеріалами, – розповідає начальник цеху Віктор Федорович Кудрявич. – Буває, починають нам доводити, що викуплений ними на торгах третій сорт пиловника – це ота колода, і показують на перший сорт. Доводиться таких бізнесменів вчити, що є державні стандарти, від яких ми не відступаємо».

З низькосортної деревини, що не користується попитом на внутрішньому ринку, клішківецькі деревообробники випускають якісну високоліквідну продукцію. З дубових, букових, грабових колод, які за відсутності цеху довелося б пустити на паливні дрова, виготовляють для внутрішнього ринку і за кордон дошку, брус, заготовку пилену, індустріальний паркет.

«Реально забезпечуємо поглиблену переробку деревини. Навіть тирсу використовуємо для сушильних камер, опалення виробничих і побутових приміщень», – зазначає Віктор Кудрявич.

Турбота про людей праці - головне

Для Хотинського лісгоспу Клішківецький лісопромисловий цех є сьогодні ключовим структурним підрозділом, з яким діяльність 5 лісництв становить ефективний виробничий комплекс. Він зберігся завдяки колишньому своєму начальнику, а нині директору ДП «Хотинське ЛГ» Івану Вілянському. Іван Петрович з далекоглядністю мудрого керівника державного підприємства втримав цех у складі лісгоспу і сприяв його розбудові.

Останніми роками провели цілковиту модернізацію цеху. Відремонтували приміщення, придбали нову лісозаготівельну техніку та найсучасніші верстати, у тому числі поздовжнього розкрою деревини з лазерним устаткуванням.

Капітальні інвестиції у виробництво обернулися для державного підприємства значними прибутками, з яких лісгосп спрямовує ще більше коштів на зростання зарплати своїм робітникам, на наповнення державного і місцевих бюджетів.

Багато років поспіль Хотинський лісгосп утримував в області першість за рівнем зарплати. Середньомісячна заробітна плата на переробці деревини сьогодні складає 9,5 тис. грн., а на вивезенні її з лісосік, де дуже важкі умови праці, ще більше – 15,6 тис. грн. Для Хотинського району, де промислових підприємств майже не залишилося, це гарні гроші.

Усі робітники забезпечені виробничим одягом, засобами індивідуального захисту у відповідності до вимог охорони праці та промислової безпеки. Для них створені комфортні побутові умови. Загалом на ремонти та влаштування нових побутових приміщень, благоустрій території свого лісопромислового підрозділу за три останні роки лісгосп витратив 1,9 млн. грн.

«Радію з того, що цех працює і розвивається, що люди мають достойну роботу на своїй рідній землі», – каже Іван Вілянський.

 

ПРЯМА МОВА

«Лісгосп забезпечує статки громаді»

Василь ЧЕНКІВСЬКИЙ, голова Клішковецької ОТГ.

«Успіхи реформи децентралізації і створення самоспроможних громад, їхній фінансовий добробут залежать від розвитку промислових підприємств. На території нашої громади успішно працюють Клішківецький лісопромисловий цех та Клішківецьке лісництво Хотинського лісгоспу. Цього року з їхньої діяльності до бюджету ОТГ вже сплачено майже 2 мільйони гривень податків. Це набагато більше, аніж за аналогічний період 2017 року. Це дозволяє громаді розвиватися, реалізовувати важливі соціальні проекти».

 

ЦИФРИ І ФАКТИ

За 10 місяців цього року

* колектив Клішківецького лісопромислового цеху реалізував продукції на 28,8 млн. грн, що становить 67,4% загального обсягу реалізації по лісгоспу.

* дві лісозаготівельні бригади цеху заготовили 9,8 тис м3 ліквідної деревини.

 

 

Світлана ІСАЧЕНКО