тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

09.11.2018

Міжнародні стандарти допомагають покращити виробничу безпеку

У Сторожинецькому лісгоспі, на базі вольєру для зубрів, розташованому на території Банилівського лісництва, відбулася виїзна нарада «Сучасний стан та перспективи збереження зубра європейського у Чернівецькій області»

Усі актуальні питання і нововведення, озвучені на семінарі, окремо було також доведені директору підприємства Ігорю Івановичу Беленчуку, головному лісничому Василю Костянтиновичу Романюку та головному інженеру Володимиру Зіновійовичу Сенику.

Семінар відбувся на базі Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників лісового господарства за участі міжнародних експертів з питань безпеки праці, аудиторів зі стандартів ISO. У своїх виступах вони ознайомили керівників і фахівців лісогосподарських підприємств країни з концепцію реформування системи управління охороною праці, розповіли про нові підходи у сфері охорони праці, докладно зупинилися на управлінні ризиками небезпек і на вимогах нового міжнародного стандарту ISO. Зазначимо, що участь у семінарі-практикумі взяли спеціалісти лісового господарства Буковини, Волині, Закарпаття, Рівненської та Івано-Франківської областей. Його програму та учбовий матеріал розроблено з використанням практичного досвіду провадження безпеки праці на основі управління ризиками на передових підприємствах України та інших європейських держав.

«Це був надзвичайно корисний семінар. Отриманні знання ми будемо запроваджувати у щоденну системну практику для ще більшого покращення роботи з охорони праці в усіх підрозділах нашого лісогосподарського підприємства, – розповідає Іван Васильович Лазоренко. – Адже захист здоров’я і життя робітників, створення виробничої безпеки на робочих місцях – завжди у центрі уваги адміністрації лісгоспу, профспілкового комітету, керівників виробничих підрозділів».

Учасники семінару отримали можливість докладно розібратися у важливих питаннях охорони праці завдяки змістовним доповідям міжнародних експертів Віталія Цопи та Ольги Богданової, керівника Академії управління ризиками в системах менеджменту Дмитра Матвійчука, який також є головним редактором столичного журналу «Охорона праці», а також головного спеціаліста ДАЛРУ Андрія Мусійовського.

«Ми дізналися про новітні методи та інструменти оцінки виробничих ризиків, про впровадження процедури управління ризиками, а також про вимоги до аудиту систем менеджменту гігієни та охорони праці. Вимоги міжнародних стандартів допоможуть нам у впровадженні сучасної та ефективної системи менеджменту у сфері виробничої безпеки», - зазначає Іван Лазоренко.

Набуті знання учасники семінару-практикуму закріпили під час відповідей на спеціально розроблені тести щодо оцінки ризиків на виробництві. Вони також отримали сертифікати від Академії управління ризиками в системах менеджменту, редакції журналу «Охорона праці» та галузевого навчального закладу «Укрцентркадриліс».

 

 

Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»