тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

24.10.2018

Продукцію Путильського лісгоспу охоче купують на зовнішніх ринках

(Про нас пишуть: газета «Відродження», 18.10.2018 р.)

Із 65 тис. метрів кубічних деревини, яку заготовляють за рік у ДП «Путильський лісгосп», на місці переробляють майже 27 тис. м3.

Карпатський ліс споконвіків славився своєю міцністю та довговічністю. Меблі, інші вироби з нього та дерев’яні конструкції для будівництва слугують кільком поколінням. Бо одне, коли деревина виросла на родючих ґрунтах рівнини, і зовсім інше – на малородючих ґрунтах і скелях.

У деревообробному цеху лісгоспу, що знаходиться в Путилі, працює 56 чоловік. Кількість нібито невелика, але для віддаленого гірського населеного пункту, де обмаль підприємств, це щось таки значить.

Продукцію реалізовують як на зовнішньому, так і внутрішньому ринках. Румунія, Німеччина, Молдова та багато інших держав охоче купують пиломатеріали. Та й українські підприємці не стоять осторонь. Пилорами функціонують також у Селятині та віддаленому селі Бісків. Виготовляють дошки обрізні та необрізні, бруси різного розміру для будівництва. А ще тут є три сушильні камери. Сухі пиломатеріали коштують дорожче від свіжорозпиляних і користуються більшим попитом. Та й для транспортування зручніші і вигідніші, бо можна завантажити більшу кубатуру.

Котельня цеху працює на відходах від розпилювання лісоматеріалів – на тирсі та корі. Зимою, коли люті морози, додатково використовують неліквідну деревину. А влітку тирсу купують підприємці, запасаючись на зиму, бо з неї виготовляють паливні брикети.

– Якщо рентабельність на заготівлях 5%, то на переробці – 10%, – зазначив головний економіст Путильського лісгоспу Іван Циганюк.

 

Петро КИРСТЮК

Фото автора