тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

19.10.2018

Насіннєва база лісгоспу – запорука створення високопродуктивних лісів Хотинщини

Сталий розвиток лісів та збереження їх біорізноманіття багато в чому залежить від ефективності використання лісових генетичних ресурсів та створення на їх основі селекційно-насінницької бази.

Способи створення і раціонального використання постійної лісонасіннєвої бази спеціалісти ДП «Хотинський лісгосп» увесь час удосконалюють. Завдяки цьому наше підприємство повністю забезпечує свої потреби у сортовому та покращеному плантаційному насінні дуба звичайного. А це – одна з основних лісоутворюючих деревних порід нашого придністровського краю.

У лісовідновленні активно використовуємо плантаційне насіння. Основним джерелом одержання якісного насіння залишаються лісонасіннєві ділянки, особливо постійні та лісові генетичні резервати.

Насіннєва база в ДП «Хотинське лісове господарство» складається з шести постійних лісонасіннєвих ділянок дуба звичайного загальною площею 83,5 га. Є одна ділянка дуба північного площею 10,0 га та одна ділянка модрини європейської площею 0,5 га. Маємо також 85 плюсових дерев дуба звичайного, 326,2 га генетичних резерватів дуба звичайного та бука лісового.

За останні два роки у лісгоспі заготовлено 5928 кг лісового насіння, з якого – дуба звичайного 5835 кг, ясена звичайного 53 кг, клена-явора 40 кг.

Із заготовленого лісового насіння за цей період виростили 300 тис. шт. сіянців, що дало змогу висадити біля 100 га лісових культур.

Зараз в ДП «Хотинський лісгосп» розпочалися роботи із заготівлі лісового насіння дуба звичайного, ясена звичайного, клена-явора та інших листяних порід. Виконання плану заготівлі лісового насіння (3000 кг) дасть змогу виростити на лісових розсадниках в 2019 році 200 тис. шт. сіянців для створення майбутнього лісу.

 

Володимир ОДАЖІЙ,

провідний інженер лісових культур

ДП «Хотинський лісгосп».