тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.10.2018

Екскурсія школярів до лісу та лісового розсадника

Гарного осіннього дня до базисного лісового розсадника Іванівецького лісництва (ДП «Сокирянське ЛГ) завітали цікаві та допитливі гості – учні 4 класу школи с. Іванівці, під керівництвом учительки Тетяни Степаніви Гуцул.

Екскурсія розпочалась із ознайомлення із рекреаційним пунктом, який Іванівецькі лісівники облаштували біля лісового розсадника та автодороги Чернівці-Новодністровськ. Місце відпочинку оснащене альтанками, гойдалкою, виставковим майданчиком з асортиментом посадкового матеріалу, які вирощує і реалізовує розсадник. Родзинкою є гігантські гриби з деревини та декоративний майданчик з гіркою, на якій висаджені різноманітні рослини.

Зовсім не дивно, що від юних природолюбів одразу ж посипались запитання: «Що це?», «А як ця рослина називається?», «А коли це висаджено?», «А хто виготовив ці гриби?»…

Після довгої прогулянки до розсадника, школярам у пригоді стали альтанки зі столиками – підкріпивши свої сили похідним обідом (та не залишивши жодного папірця після себе), екскурсія перейшла до головного – до знайомства із тим, з чого починається ліс.

Учні оглянули маточно-експозиційне відділення розсадника, де зібрані усі види та форми дерев і кущів, які вирощуються на розсаднику, але їх тут можна побачити не маленькими, як у шкілках, а значно старшими, а деякі види – і дорослими. Звичайно, що запам’ятати усі назви для юних дослідників було важко, але градус цікавості був просто неймовірним!

Продовжилось знайомство із лісовою «кухнею» у теплиці для вегетативного розмноження рослин. Тут діти побачили, як у простої зрізаної гілочки утворюються корені та вона стає самостійним живим організмом.

Так само, як із теплиці укорінені живці пересаджують у контейнери та розміщують на спеціальному майданчику, тим же шляхом йшло знайомство із розсадником.

На майданчиках для вирощування декоративного садивного матеріалу із закритою кореневою системою школярі змогли дізнатись про увесь процес вирощування саджанця. Тут були запитання і про те, у який ґрунт пересаджують рослини, і де його беруть, і як рослини поливають. Усе цікаво допитливим школярам.

Не менш захопливим був огляд посівного відділення розсадника – тут вирощують лісовий садивний матеріал, сіянці. Ці рослини ближче знайомі дітям, тому без особливих зусиль були упізнані дуб, клен, липа. А побачивши поле з посівами цікавої рослини із яскравим осіннім листям – діти дізнались, від чого виникла видова назва дуба червоного.

Осінньої пори робота на розсаднику не зупиняється ні на мить. І розглядаючи різні рослини школярі стали свідками процесу викопування декоративних саджанців – карликової туї. Вони могли не тільки поспостерігати за роботою професіоналів – бригади лісокультурниць, а й самі взяли участь у цій нелегкій роботі, допомігши витягувати викопані карликові саджанці із ґрунту.

Ці же саджанці, після короткої поїздки на причепі мінітрактора, робітники пересаджували. І тут стали у пригоді юні помічники, долучившись до процесу висаджування хвойних деревцят, збагативши свій практичний досвід.

Сокирянські лісівники чекають нових зустрічей із юними природолюбами!

 

 

 

Володими ДЗИК,

провідний інженер лісового господарства

ДП "Сокирянське лісове господарство"