тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

01.10.2018

Першу тонну жолудів заготовили в Сокирянському лісгоспі

Відновлення лісів здійснюється як природним так і штучним способами. Основною умовою створення високопродуктивного, біологічно стійкого лісового насадження є забезпечення лісогосподарських підприємств високоякісним насінням із гарними спадковими властивостями.

Працівники ДП «Сокирянське лісове господарство» чималу увагу приділяють питанням збору лісового насіння, щоб мати змогу вирощувати саджанці основних лісоутворюючих порід.

З вересня у лісництвах ДП «Сокирянське ЛГ» почалась заготівля лісового насіння. Триватиме вона упродовж двох місяців. Окрім працівників лісового господарства, до збору жолудів долучились, школярі Романківецької гімназії ім. К.Ф.Поповича. Роботу розпочали з правил техніки безпеки під час перебування у лісі, яку провів лісничий Романківецького лісництва Дущак М.П., а також розповів основні правила збирання та заготівлі лісового насіння.

Заготівля високоякісного насіння головних лісоутворюючих порід, його переробка й зберігання, а також забезпечення збереженості стандартного посадкового матеріалу в обсягах та асортименті, необхідних для виконання лісокультурних робіт, дасть змогу досягти високих показників у роботі з лісовідновлення та лісорозведення.

Збір насіння певних груп деревних порід має свої особливості. Скажімо, велике насіння дуба збирають після його опадання. Найперше опадає порожнє та пошкоджене насіння, дещо пізніше – здорове та високоякісне. Для того щоб відділити неякісне насіння від здорового, його занурюють у воду – неповноцінне насіння спливає на поверхню.

Насіння кленів, липи, ясенів після досягнення ним урожайної стиглості залишається на дереві і починає опадати лише взимку. За наявності снігового насту насіння деревних видів у великій кількості накопичується в різних заглибинах, звідки його можна легко вибирати. Однак насіння цих порід збирають переважно раніше – наприкінці вересня та у жовтні.

Заготівля насіння з глибоким спокоєм на початку його достигання скорочує терміни підготовки його до висівання. Тому, наприклад, горішки липи збирають у період, коли вони набирають сірувато-зеленого кольору; ясена звичайного – коричнюватого кольору та зеленувато-білого – крилатки.

Від початку заготівельної кампанії зібрано тонну жолудів дуба звичайного, а також 100кг дуба червоного. Його урожайність нинішнього року оцінена як середня. Окрім того, підприємство заготовило 20 кг липи дрібнолистої, 20 кг ясена звичайного та 20 кг клена явора.

Заготівля і зберігання лісового насіння має велике значення для створення та відновлення високопродуктивних, біологічно стійких та господарсько цінних лісів – невід’ємного багатства нашого краю.

 

 

 

Тетяна Маковійчук,

інженер лісових культур ДП «Сокирянський ЛГ»