тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

07.09.2018

Шляхи до державного ресурсу прокладають самі лісівники

Piccy.info - Free Image Hosting
На будівництво та утримання лісових доріг ДП «Путильський лісгосп» витрачає значну суму зароблених коштів Лісові автомобільні дороги – це лісова інфраструктура, необхідна для того, щоб забезпечити доступ до лісових масивів, у першу чергу лісогосподарському підприємству.
Лісові дороги відкривають доступ до стиглих та пристигаючих лісів, розробка яких приносить надходження державному і місцевим бюджетам, надає необхідний ресурс для роботи багатьох інших підприємств деревопереробної, будівельної галузей.
ДП «Путильський лісгосп» побудував не одну лісову дорогу. Підприємство утримує автошляхи у належному стані і активно прокладає у гірських лісах нові дороги.
Головний інженер Василь Васильович Слижук констатує:
«На балансі лісгоспу є 205 км лісових автомобільних доріг. Їх треба постійно доглядати.
Для цього ми маємо необхідну спеціальну техніку. За допомогою сучасного обладнання в короткий строк відновили дороги, які були знищені паводком 2008 року, і продовжуємо будівництво нових доріг.
У нас не простоює жоден екскаватор. І звісно, на підтримання дорожно будівельної техніки у робочому стані витрачаємо значні кошти».
Два важкі японські екскаватори, бульдозери, автогрейдер, 4 самоскиди КРАЗ є у власності лісогосподарського підприємства. Цілий рік, залежно від погодних умов здійснюються різні види дорожніх робіт: восени і навесні – водовідведення, влітку – підсипання дорожного полотна, взимку – прочищення від снігових заметів.
Зокрема, як зазначає Василь Слижук, цього року заплановано відновлення 11 км лісових доріг. На ремонт, обслуговування та відновлення лісових автомобільних доріг за 8 місяців цього року спрямували 2 млн 650 тис. грн власних коштів підприємства.
Доглянуті лісові дороги стають в нагоді і місцевим жителям, які можуть вільно добиратися автотранспортом до сінокосів, випасів, багатих грибами та ягодами лісових угідь.
Варто підкреслити особливості роботи на лісових дорогах нашого гірського району. Зокрема екскаваторники ДП «Путильський лісгосп» – справжні професіонали своєї справи. Вони працюють у чи не найскладніших рельєфних умовах і відмінно справляються із своїми завданнями.

 

 

Любов МАРШАВКА.