тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

08.08.2018

Міністерство екології позитивно оцінило виробничу діяльність Хотинського лісгоспу

Piccy.info - Free Image Hosting
ДП «Хотинський лісгосп» успішно пройшов повну процедуру отримання оцінки впливу на довкілля. Вона є обов’язковою для усіх підприємств, які ведуть виробничу діяльність.
Процедура екологічного оцінювання тривала понад 4 місяці. Вона включала публікацію повідомлення про планову діяльність лісгоспу, підготовку звіту з оцінки впливу на довкілля, проведення громадських слухань.
В результаті Департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України видав офіційний документ – Висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності Державного підприємства «Хотинське лісове господарство» за № 7-03/12-2018228234/1 «Заготівля деревини в порядку рубок головного користування (суцільні та поступові рубки площею понад 1 га) у межах виділеного ліміту лісосічного фонду, згідно затвердженої розрахункової лісосіки наказом Мінприроди від 17.01.2012р. №15». Без такого висновку лісогосподарське підприємство не має права здійснювати плановану діяльність.
«Процедура отримання оцінки впливу на довкілля, яку ми успішно завершили, засвідчила, що робота нашого лісгоспу ведеться у відповідності до екологічних вимог держави», – зазначає директор ДП «Хотинський лісгосп» Іван Вілянський.
Як відомо, 18 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля». Механізм отримання такої оцінки ідентичний тому, що працює в країнах Європейського Союзу. Закон запровадив в Україні європейську модель екологічної оцінки відповідно до вимог Директиви 2011/92/ЄС та забезпечив виконання міжнародних зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Договору про Енергетичне Співтовариство, природоохоронних угод.
Закон також дозволяє громадськості на ранніх стадіях брати участь в обговоренні планованої діяльності, впливати на вибір місця здійснення діяльності, на впровадження заходів, які зменшують вплив такої діяльності на довкілля.
Відповідно до Закону, підприємства лісової галузі повинні отримувати висновок з оцінки впливу на довкілля для проведення суцільних та поступових рубок головного користування площею понад 1 гектар.

 

Всеволод ВРУБЛЕВСЬКИЙ, начальник відділу лісового господарства ДП «Хотинське ЛГ»