тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

08.08.2018

Користувачі мисливських угідь посилюють охорону державного мисливського фонду

Стан ведення в області мисливського господарства, підготовка користувачів мисливських угідь до відкриття сезону полювання на пернату дичину були розглянуті на нараді у Чернівецькому ОУЛМГ за участі представників управління екології і природних ресурсів ОДА, обласних структур Державної екологічної інспекції, Держспоживслужби, Національної поліції.
Були присутні також керівники держлісгоспів та мисливських господарств краю, користувачі мисливських угідь, державні районні мисливствознавці.
Головуючий на нараді головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Василь Гав’юк відмітив, що усі користувачі мисливських угідь провели упорядкування своїх територій, 15 з 22 користувачів вже затвердили відповідну документацію.
Також 10 районних організацій УТМР та громадська організація мисливців та рибалок «Берда» отримали погодження на проведення полювання на пернату дичину, яке стартує 11 серпня, і готові видавати відстрільні карточки.
Акцентовано увагу користувачів мисливських угідь на обов’язковому проведенні перед полюванням інструктажів серед його учасників з техніки безпеки та при поводженні зі зброєю.
Керівникам державних лісогосподарських підприємств та державним районним мисливствознавцям дано вказівку посилити охорону державного мисливського фонду від незаконного полювання, посилити контроль за дотриманням правил полювання.
Чернівецьким обласним управлінням лісомисливського господарства видано наказ про створення районних рейдових груп. Їх керівниками призначені районні державні мисливствознавці. Районні мисливствознавці мають право залучати рейдові групи оперативного реагування лісгоспів для патрулювання польових та водно-болотних мисливських угідь.
Учасники наради говорили про необхідність регулювання чисельності лисиці, котів та бродячих собак при полюванні на пернату дичину з метою попередження випадків розповсюдження захворюваності на сказ.
Представники Держпродспоживслужби у Чернівецькій області нагадали про проведення діагностичних відстрілів пернатих для моніторингових досліджень у 4-х районах області на збудник високопатогенного пташиного грипу, а також про облаштування майданчиків для розробки туш при проведенні полювання на парнокопитних тварин.
Спеціалісти управління екології і природних ресурсів облдержадміністрації наголосили на недопущенні полювання на території об’єктів природо-заповідного фонду.
«Усім учасникам полювання, особливо у розпалі мисливського азарту, слід пам’ятати про суворе дотримання правил безпеки, правил безпечного поводження зі зброєю», – наголосив Василь Гав’юк.
ДОВІДКОВО
Площа мисливських угідь області становить 461,2 тис га.
У відповідності до вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання», Чернівецьке обласне управління лісомисливського господарства уклало договори про умови ведення мисливського господарства з 22-ма користувачами мисливських угідь. Серед них – 5 державних лісогосподарських підприємств, 11 районних організацій УТМР та 5 громадських організацій-мисливських клубів.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ