тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

03.08.2018

Капітальні мости гільчанських лісівників витримали удар стихії

Сильні повені, спричинені нескінченими зливами нинішнього літа, завдали значних руйнувань дорожній інфраструктурі Сторожинецького району. Не оминули вони і лісові дороги.
Малий Сірет, розбурханий потоками води з гірських річок і потічків, миттєво піднявся до 2-х метрів. Велика вода мала таку силу, що зривала на своєму шляху мости і переходи.
Але капітальні мости, збудовані торік працівниками Гільчанського лісництва ДП «Сторожинецький лісгосп», витримали удар стихії.
Будували, як мовиться, на совість.
Мости забезпечують переїзд через Малий Сірет та його притоки дорогою, що пролягає від гірських лісів через населений пункт (один з найбільших в області) до магістралей обласного та міжнародного значення.
«Ми здали цей міст в експлуатацію торік якраз перед першим вересня, – розповідає лісничий Гільчанського лісництва Роман Георгійович Морараш. – Він виконує не тільки господарську функцію для нашого підприємства, але й важливу соціальну роль, бо ним користуються мешканці Банилова-Підгірного, врешті, відпочивальники і туристи, що подорожують нашим краєм».
Обидва мости дерев’яні. Міцність їм надають стовбури столітніх смерек, особливим чином складені і зв’язані металевими тросами у монолітну конструкцію. «Може їхати спокійно вантажівка у 40 тонн», – каже Роман Георгійович.
Один міст має основу з дерев’яних брусів. Інший тримається на габіонах – кашицях, заповнених кам’яними брилами. До відомих методів будівництва таких переїздів лісівники додали своє «ноу-хау», що забезпечило мостам ще більшу надійність.
«Раз на десять років до нас приходить велика вода, піднімає гірські річки на три метри і рве найкапітальніші мости, – розповідає лісничий Роман Морараш. – Але ми уміємо їх відбудовувати і утримувати всю дорожню інфраструктуру у відмінному стані».
ДОВІДКОВО
На балансі Сторожинецького держлісгоспу перебуває 275 км лісових доріг.
Для їх обслуговування, ремонту, а також для подальшої розбудови підприємство має власну техніку – автогрейдер, бульдозери, гусеничні та колісні екскаватори.
Щороку своїми дорожньо-будівельними машинами автотранспортного цеху, за власний кошт Сторожинецький лісгосп проводить будівництво нових та реконструкцію наявних лісових магістралей.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ