тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

04.06.2018

Путильський лісгосп забезпечує високий ступінь захисту своїм працівникам

Piccy.info - Free Image Hosting
У Путильському лісгоспі постійно дбають про безпеку працівників. Витрати на охорону праці за перший квартал цього року становлять 7% від фонду оплати праці за аналогічний період минулого року.
- Згідно чинного законодавства, підприємства незалежно від форм власності повинні спрямовувати на безпеку найманої праці не менше 0,5 відсотка від суми, що формує фонд оплати праці за минулий рік. У нашому випадку це 7 відсотків. Тобто з бюджету лісгоспу на безпеку праці однієї особи в середньому витрачено 1234 гривні. Загальна сума за перший квартал становить 434 тисячі 240 гривень, - розповідає провідний інженер з охорони праці ДП «Путильський лісгосп» Віталій Дмитрович ЄВИНЧУК. – У цих цифрах не просто виконання закону, положення та інструктажів з охорони праці, а забезпечення усіх 13-ти структурних підрозділів підприємства якісними засобами індивідуального захисту та належне облаштування робочих місць.
- Ми ніколи не економимо на створенні безпечних умов праці. Досвід засвідчує, що це навпаки мудре і взаємовигідне інвестування у здорове майбутнє. Адже благополучна щоденна праця продукує багато плюсів, зокрема фінансовий добробут підприємства, з якого працівники повертаються в сім’ї соціально захищеними, галузь стабільно функціонує, забезпечуючи соціально-економічний розвиток Путильщини, – зазначає директор Путильського лісгоспу, депутат обласної ради Петро Прокопович ФРЕЙ.
На підприємстві всі працівники виконують комплексні заходи з охорони праці. У 2015 році запроваджена система управління охороною праці та ризиками.
- Для кожного працівника, який виконує роботи з підвищеною небезпекою, розроблені карти ідентифікації ризиків на робочих місцях, - пояснює Віталій Євинчук. – Професія лісоруба одна з найнебезпечніших у світі. Тож працівники лісозаготівельних бригад повинні оцінити зовнішні та внутрішні фактори, які можуть вплинути на безпеку та якість виконання завдань, оцінити ступені ризиків, застосувати заходи для зменшення їх впливу, а тоді приступати до роботи. Я особливо контролюю роботу лісозаготівельників. Кожен з них повинен усвідомлювати, що порушення параметрів звалювання деревини може призвести до непоправних наслідків.
Усі керівники структурних підрозділів через кожні три роки проходять навчання з охорони праці та пожежної безпеки. Щороку вони проводять відповідні навчання з працівниками структурних підрозділів держлісгоспу за 40-годинною програмою. Адміністрація підприємства забезпечує їх необхідними нормативно-правовими актами, інструкціями з охорони праці, повчальними фільмами, стендами та іншою тематичною інформацією.
Також завжди актуальні для лісогосподарського підприємства питання пожежної безпеки. Тривалість навчання з пожежного мінімуму за програмою становить 15 годин. Діють добровільні пожежні дружини. Підприємство утримує пожежний автомобіль, який знаходиться у Селятині, – поближче до віддалених лісових масивів. Також у кожному підрозділі періодично проводять практичні навчання з гасіння пожежі вогнегасниками.
До профілактичних заходів належить перевірка справності автотранспорту і верстатів, яку здійснюють раз у рік. Також дієвими є комплексні заходи, розроблені у рамках відзначення Дня охорони праці, які в цьому році проходили під девізом «Захищене і здорове покоління». Таким чином держава привертає увагу суспільства до проблематики підвищення рівня безпеки та гігієни праці молодих працівників, дотримання культури виробництва та промислової безпеки, запровадження практики наставництва перед допуском молоді до самостійної роботи.
Стимулом для працівників є система суперництва з метою визначення найкращого структурного підрозділу, який забезпечив якісне функціонування системи управління охороною праці. За підсумками 2017 року, переможцем визнане Усть-Путильське лісництво із врученням премії в сумі 3000 гривень.
- Це спільна перемога колективу, яка засвідчує високий рівень свідомості кожного працівника і практичне застосування набутих знань заради безпечного сьогодення, - зазначає лісничий Олексій Іванович СКРИПЧУК.

 

Людмила БАСЮК,

головний редактор газети «Карпати».