тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

08.05.2018

 

Віктор САХНЮК: «В Сокирянському лісгоспі працює команда однодумців, кожен на своєму рівні забезпечує підприємству виробничі досягнення»

Piccy.info - Free Image Hosting
На базі ДП «Сокирянське ЛГ» відбувся виїзний семінар за участю керівників, головних спеціалістів Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, директорів держлісгоспів області, керівників виконавчої та представницької влади Сокирянського району.
Мета заходу – ознайомлення з досвідом Сокирянського лісгоспу у лісовідновленні, діяльності лісництв, роботі лісопункту та проміжних складів.
«Наш лісгосп – наймолодший в області, нам всього десять років, але сподіваємося, нам є що показати колегам за всіма напрямками ведення лісового господарства», – каже директор підприємства Василь Гончар.
Так, базовий розсадник Іванівецького лісництва площею у 22 гектари може слугувати за взірець з організації вирощування сіянців (є близько 300 тис штук) основних лісоутворюючих порід для відтворення лісів, а також 60 видів декоративно-посадкового матеріалу із закритою та відкритою кореневою системою для реалізації усім охочим через відкритий продаж. Вирощені у розсаднику кущі та дерева користуються великим попитом, прикрашають приватні оселі, парки, території адміністративних установ, у тому числі структурних підрозділів лісгоспу.
Майстер Іванівецького розсадника Сніжана Гринько люб’язно показала гостям теплиці та плантації, а також на їхнє прохання продемонструвала роботу системи крапельного поливу (на фото).
Учасники семінару ознайомилися з проектом створення лісових культур у молодій грабовій діброві, яка є для лісгоспу переважаючим типом лісів.
У Ломачинецькому лісництві переконалися, зокрема, у рентабельності побічного користування. Тут успішно діє пасіка, працівники лісництва заготовляють лікарські трави, виготовляють грибну та ягідну продукцію. Реалізують лісові дари через спеціалізований магазин «Лісовичок». З еколого-просвітницькою метою започаткували музей лісу, а також утримують вольєри з фазанами, страусами, оленями. В окремому вольєрі розводять диких кабанів для поповнення популяції цих тварин у місцевих лісах.
«Ломачинецьке лісництво – одне з найкращих в області. В цьому безумовна заслуга молодого лісничого Андрія Маковійчука (на фото), який зумів згуртувати колектив спеціалістів на хорошу роботу. Бачимо, що лісове господарство – це не тільки лісозаготівля деревини, а ще й раціональне використання усіх лісових ресурсів, включаючи туризм та рекреацію, яке при правильній організації роботи може приносити чималі прибутки», – наголошує в. о. начальника Чернівецького ОУЛМГ Віктор Сахнюк.
Ідеальний порядок на одному із проміжних складів лісгоспу свідчить не тільки про високу культуру ведення лісозаготівельних робіт (на фото). «Ми укладаємо матеріали лісозаготівлі в окремі штабеля у відповідності до лотів, придбаних підприємцями на біржовому аукціоні. Це гарантує прозорість реалізації деревини. Якщо підприємець сплатив за половник третього сорту, то він аж ніяк не може отримати перший сорт. Кожна колода має електронне маркування, через ІТ-програму можна одразу дізнатися, хто викупив деревину і хто її звідси буде вивозити», – розповідає головний інженер ДП «Сокирянське ЛГ» Олег Зеленський.
Проміжні склади організовані на території лісфонду поблизу основних автомобільних трас, що дозволяє і підприємцям-деревопереробникам, і самому лісгоспу економити суттєві кошти на перевезеннях лісопродукції.
«У першому квартал цього року з 1,3 тисячі кубометрів реалізованої деревини всього 40 кубів продано з нижнього складу. Таким чином щороку ми маємо додаткових сто тисяч гривень економії на транспортних витратах», – зазначає Олег Зеленський.
З неприхованим захопленням дивилися директори буковинських лісгоспів на організацію роботи Вашківецького лісопункту (на фото), що біля основної контори Сокирянського держлісгоспу. На сортувально-розкрижовальній естакаді облаштовано штабельні місця складування лісопродукції за сортиментами не тільки з огляду на зручність їх подальшого завантаження на транспортні засоби, але з точки зору естетичної привабливості.
Також директор підприємства Василь Гончар ознайомив своїх колег – директорів лісгоспів з роботою газової і дизельної заправних станцій, розрахованих на оптову закупівлю пального (на фото). Лише минулого року це дозволило лісгоспу зекономити більше 2 мільйонів гривень. «Не залучаючи кредитів, ми змогли придбати нові трактори, техніку для оснащення мобільних бригад лісової охорони (на фото), а саме – рейдовий автомобіль для патрулювання лісових масивів, квадроцикл, беспілотник, 22 фотоловушки. А також провести ремонти, у тому числі капітальні, виробничих приміщень».
Василь Борисович принагідно зазначив, що у 2018 році також передбачені роботи з реконструкції і модернізації основних засобів, придбання нової техніки, а також будівництво на території двох лісництв будиночків лісника зі службовими квартирами для молодих спеціалістів, які прийдуть працювати у Сокирянський лісгосп.
«Сокирянський держлісгосп – серед найкращих платників податків не тільки в районі, але й в області, – зазначив присутній на нараді голова Сокирянської районної ради Василь Козак. – Ми також вдячні лісівникам за те, що вони завжди відгукується на прохання допомогти району, беруть участь в усіх соціальних програмах з розвитку його міст і сіл. Так, завдяки Сокирянському лісгоспу цього літа на Дністрі запрацює оздоровчий дитячий табір. Коли усі так будемо працювати – тоді і матимемо європейський рівень життя».
«На підприємстві не вперше, і щоразу бачу, як тут відбуваються зміни на краще, – каже керівник Чернівецького ОУЛМГ Віктор Сахнюк. – Сокирянських лісгосп – один з найкращих серед галузевих підприємств області. Тут висока культура виробництва. Сокиряни можуть бути взірцем у належному оформлені лісфонду, утриманні його у порядку і чистоті. Працює команда однодумців, коли кожен на своєму рівні забезпечує підприємству сильні позиції. Звідси рентабельність, прибутки, висока зарплата – найбільша серед галузевих підприємств краю. Приємно відзначити, що директор лісгоспу Василь Гончар, розповідаючи про здобутки свого підприємства, ніколи не каже «я зробив», а завжди «ми зробили».
Такі виїзні семінари з обміну досвідом між держлісгоспами краю заплановано проводити щомісяця.
ДОВІДКОВО:
До ДП «Сокирянське ЛГ» (загальна площа держлісфонду – 16,86 тис га) входять 5 лісництв та лісопункт. Підприємство забезпечує роботою 225 працівників при середній зарплаті у 10,9 тис грн.
Тільки 29% лісів підприємства належать до експлуатаційних. Найбільше лісів, що відносяться до захисних.
У 2017 р. вироблено товарної продукції на суму 51 млн. 175 тис. грн., загальний обсяг реалізації склав 49 млн. 733 тис. грн. Відвантажено продукції на експорт на суму 4 млн. 498 тис. грн., у грошовому еквіваленті - 9%.
Усі лісогосподарські заходи проведено без залучення бюджетного фінансування, за рахунок госпрозрахункової діяльності підприємства. На ведення лісового господарства, не враховуючи рубок головного користування, у минулому році витрачено 14,9 млн. грн.
За 2017 рік сплачено 14,9 млн. грн. податків (на 55% більше порівняно із попереднім роком), з них до місцевих бюджетів 10,70 млн. грн. А також 4,90 млн. грн. внесків до державних цільових фондів.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ