тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

04.05.2018

 

Щоб угіддя буяли лісом

Piccy.info - Free Image Hosting
Лісівники ДП «Путильський лісгосп» разом з юними вихованцями Селятинського шкільного лісництва висаджували молоді саджанці ялини звичайної та модрини. Одинадцятикласники Селятинської школи-інтернату завзято бралися до праці й старалися якнайкраще виконувати настанови лісівників.
Головний лісничий Михайло Юрійович Юрбаш надає особливого значення таким заходам: «Сьогодні, як ніколи, важливо допомогти дітям зрозуміти, що вони, по суті, є садівниками майбутнього. Висаджені учнями саджанці через кілька десятиліть буятимуть здоровим лісом. Лісівники обов’язково подбають про те, щоб так і було. Це дуже важливий виховний момент. До того ж, лісовому господарству Путильщини потрібен молодий кадровий потенціал для продовження зеленого життя Карпат. Садити і вирощувати ліс може тільки той, хто по-справжньому любить природу».
Педагог Яків Якович Поп’юк підтверджує тісну багаторічну співпрацю Селятинського лісництва з освітнім закладом. Розповідає, що серед учасників заходу є діти з сімей лісівників або тих, хто працював на тимчасових сезонних роботах, і змалечку добре засвоїли ази посадки лісу.
На території школи-інтернату знаходиться розсадник, де школярі доглядають за маленькими лісовими культурами.
А кому бракувало практики, уважно спостерігали за майстер-класом від інженера лісових культур Путильського лісгоспу Петра Васильовича Євдощека, лісничого Селятиинського лісництва Івана Івановича Юрнюка, лісника Дмитра Миколайовича Маренчука.
Не лише тут саджанці звикатимуть до самостійного життя.
«Протягом цьогорічної лісокультурної кампанії на території Селятинського лісництва заліснили 30 гектарів лісових угідь, також на посадках минулих років зробимо доповнення лісових культур. Весь посадматеріал – власний. Цього року маємо біля мільйона саджанців. Їх вистачає не лише для потреб лісництва, частину продаємо колегам з інших регіонів, а решта залишиться на всяк випадок. Адже природні сили непереборні, і нам часто доводиться ліквідовувати наслідки стихійних явищ», - розповідає лісничий Іван Іванович Юрнюк.
Минав час – і крок за кроком всі дружно заліснили гектар угідь минулорічної рубки. Тепер залишається оберігати та доглядати за деревами. Учасники екологічної акції задоволені результатами. І всім, хто працював, дарували щире взаємне спасибі.

 

Людмила БАСЮК.