тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

23.04.2018

 

Громадська рада при ЧОУЛМГ прозвітувала про свою роботу

Piccy.info - Free Image Hosting
У Чернівецькому обласному управлінні лісомисливського господарства відбулося чергове засідання Громадської ради за участю в. о. начальника управління Віктора Сахнюка (на фото).
Члени Громадської ради обговорили нагальні питання своєї діяльності. Зокрема, заслухали звіт голови ради Івана Івановича Федорійчука щодо проведеної роботи з моменту створення ради. Інформація – нижче.
Звіт Громадської ради при ЧОУЛМГ про діяльність за 2017 р.
Громадська рада при Чернівецькому ОУЛМГ створена у січні 2017 року. Протягом року було проведено п’ять засідань ГР, на яких розглянуто більше 20 питань з роботи ради та внесено пропозицій щодо розвитку лісового господарства в області.
На перших засіданнях розглянули положення про ГР при ЧОУЛМГ, яке затвердили та оприлюднили на сайті управління. Було сформовано робочі групи за напрямками діяльності ГР при ЧОУЛМГ. Впродовж року Громадською радою постійно надавалися пропозицій з вдосконалення роботи та вирішення проблемних питань галузі.
В тому числі:
- в правоохоронні органи щодо надання інформації про правопорушення у лісовій галузі з метою їх аналізу та запобігання порушень в майбутньому;
- органів місцевого самоврядування щодо проблем галузі, передачі в концесію державних лісогосподарських підприємств;
- до Чернівецької ОДА щодо вдосконалення нормативно-правових актів, призначення керівництва у Чернівецькому ОУЛМГ;
- у Державне агентство лісових ресурсів України щодо вдосконалення нормативно-правових актів, організації перевірок, проведення конкурсу та реалізації результатів конкурсів на заміщення вакантних посад.
На засідання ГР було запрошено активістів Кіцманського району, які надали інформацію щодо можливого порушення під час рубок у 16 та 18 кварталах Кіцманського лісництва ДП «Чернівецький лісгосп». Громадською радою було створено робочу групу для вивчення ситуації та прийняття рішення з даної ситуації.
Також на засіданнях громадської ради при ЧОУЛМГ було проведено презентацію всесвітнього фонду природи WWF в рамках проекту «Лісова варта» на теренах Чернівецької області. Проведено екскурсію-семінар на тему ознайомлення із специфікою роботи лісогосподарських підприємств області.
Обговорені питання та направлені відповідні звернення про часткове фінансування із обласного бюджету коштів на відтворення лісів.
Проведено зустріч з керівництвом Чернівецької ОДА, де обговорювалося питання та внесено пропозиції щодо призначення та підсилення керівної ланки Чернівецького ОУЛМГ. Заслухали та обговорили пропозиції кандидатів на заміщення вакантних посад.
Впродовж 2017 року на засіданнях громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України постійно проводилося доведення проблемних питань галузі регіону до керівництва агентства та членів громадської ради при Агентстві.
Слід звернути увагу, що ГР при ЧОУЛМГ пропрацювала лише один рік. Робота ГР проводилася у чіткій відповідності до чинного законодавства та взаємодії з посадовими особами ЧОУЛМГ, лісогосподарських господарств, громадськості.
Пропонуємо у майбутньому наголосити роботу на таких основних аспектах:
- боротьбі з корупцією в лісовій галузі та запобіганню і виявленню самовільних рубок в лісах області та інших правопорушень;
- вжитті заходів з забезпечення відновлення лісів, розвитку розсадництва, туризму й рекреації;
- спільне, з суб’єктами господарювання лісової галузі, представниками лісовпорядних підприємств, екологами розроблення збалансованої та науково обґрунтованої програми розвитку галузі регіону, направленої на стимулювання та захист деревообробництва та глибинної переробки;
- забезпечення прозорості та відкритості лісовпорядної діяльності, доведення до громадськості проблемних питань галузі, проведення її об’єктивної оцінки.

 

Іван ФЕДОРІЙЧУК, голова Громадської ради.