тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

11.04.2018

 

Закликаємо громадян

дотримуватися правил пожежної безпеки

під час перебування у лісі

Piccy.info - Free Image Hosting
З настанням теплих сонячних днів в лісах Буковини різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж.
Серед основних причин виникнення лісових пожеж – спалювання сухої трави на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.
«Зростання відвідувань лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення ризику виникнення пожеж, – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Микола Орендович. – Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах. Це застереже від трагічних наслідків, збереже природу і людські життя».
Нагадуємо, що громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, зобов'язані:
– виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;
– повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються з лісогосподарською метою;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
При виявлені загорання у лісі потрібно терміново телефонувати на номер 101.
Звертаємо Вашу увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою адміністративну, а також кримінальну відповідальність.
Зокрема, за порушення вимог пожежної безпеки передбачено штраф від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На посадових осіб накладається штраф від 50 (850 грн) до 70 (1190 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою ще більші штрафи.
Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ