тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

10.04.2018

 

Лісові дороги забезпечують безперебійне лісокористування

 

Piccy.info - Free Image Hosting
Навіть у сніжну зимову пору не припинялись роботи з утримання наших лісових доріг, бо керівники підприємства добре розуміють їх економічне, стратегічне значення для лісової галузі. Лісові дороги надають можливість освоювати лісосічний фонд, проводити лісогосподарські заходи, а також сприяють доступу до лісових масивів у випадку пожеж.
- Наші лісові дороги забезпечують безперебійне лісокористування, відновлення та охорону лісів, а частина з них сполучають між собою населені пункти, - каже начальник ДРБД Зіновій Джурик. - На підприємстві за рахунок збільшення мережі лісових автодоріг значно скорочено відстань вивезення деревини з лісосік, відчувається економія на ремонт автотехніки та витратах пального.
Будують нові дороги (на фото) не долинними ходами вздовж русел гірських потоків, як вони прокладались раніше, а згідно сучасних європейських норм – гірськими схилами, у віддаленості від водотоків. А це означає, що термін їх експлуатації буде значно довшим та ефективнішим.
На даний час під опікою нашої дорожньої служби знаходяться більше 360 км грунтово- щебеневих доріг, з них 60 км побудовані за останні 10 років. В минулому році облаштовано такі дороги у Славецькому та Вашківецькому лісництвах . Відрадно зазначити, що біля таких доріг передбачені і майданчики для завантаження лісопродукції з верхнього складу на нижній.
В комплексному плані заходів по збереженню та відновленню лісових доріг на 2018 – 2020 роки передбачено, зокрема, проведення уточненої інвентаризації мережі наших доріг з веденням їх в електронну базу за допомогою GPS- трекування. Необхідно контролювати умови експлуатації лісових доріг,заборонити влаштування на лісових дорогах верхніх складів, трелювання по них лісопродукції, дотримуватись норм гранично допустимого навантаження на вісь автомобіля, вчасно проводити ямковий та поточний ремонт. В процесі відновлення та ремонту лісовозних доріг влаштувати водовідвідні канави, роз”їзди, водоперепустки. Оскільки вони відіграють неабияку роль у питаннях рекреації, то необхідно привести до відповідності рекреаційні місця відпочинку та створити додаткові на найпривабливіших для туристів лісових територіях, облаштувати їх елементарними рекреаційними спорудами, мініпарковками, а де необхідно – відновити та встановити додатково інформаційні стенди, аншлаги з питань збереження, охорони і захисту лісової флори та фауни, протипожежної безпеки, рекреації та туризму.
На 2018 рік заплановано будівництво 2 км нових доріг. Будуть проводитись роботи з ремонту та відновлення автомобільних доріг. На ці цілі підприємство щорічно витрачає понад 5 млн. грн власних коштів. І хоча будівництво лісових доріг досить затратна справа, все ж розвивати лісову інфраструктуру необхідно, тим більше коли вона має ще й соціальне значення.

 

Прес-служба БДЛМГ.