тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

13.03.2018

 

Допомагаємо звірам перезимувати

 

Хоч і не дуже морозною була цьогорічна зима,та все ж таки у лютому насипала вдосталь снігу. Тому й сутужно було звірині прогодуватися. А це олені, козулі, дикі кабани, зайці, зубри, що мешкають у Вижницьких лісах.
Їм на допомогу прийшли наші єгері, які ще з літа заготували для дичини вдосталь корму. Днями довелось спостерігати за козулями, які прийшли поласувати до годівниці, а потім, відчувши націлені на них погляди, поспішили сховатися у лісових заростях / на фото/. Зазвичай ці звірі тримаються подалі від лісових доріг та людських очей, а якщо й спускаються з гір, то лише для того, щоб напитися водички чи поласувати сіном.
Як розповів головний мисливствознавець БДЛМГ Андрій Марчук, на території усіх 9 лісництв облаштовані годівниці, місця, де звірі та птахи у будь-який час можуть поласувати запашним сіном та зерном. Наші єгері постійно оглядають годівниці, щоб вияснити, як звірина поїдає заготовлений корм. А вона охоче навідується до тих місць, де пахне запашним сіном. З такою ж охотою відвідують і підготовлені солонці.
Площа мисливських угідь підприємства складає 35,7 тис. га, отож єгерям є де працювати. Свою роботу вони відповідним чином планують, звертаючи особливу увагу на профілактичну роботу, а також проведення рейдів по охороні мисливських угідь від браконьєрства. З початку року уже виявлено 2 випадки таких порушень, один з яких у Гірсько-Кутському лісництві, де браконьєри втекли, викинувши мисливську рушницю. Матеріали на порушників передано до Національної поліції.
Традиційними є рейди із залученням лісової охорони та представників обласного управління лісомисливського господарства. Також єгері регулярно проводять роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил полювання та протидії браконьєрству.
А ще єгерська служба та лісова охорона регулярно обстежують мисливські угіддя на факт виявлення захворювання на АЧС серед диких кабанів.

 

Прес – служба Берегометського ДЛМГ.