тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

23.02.2018

 

Андрій МУСІЙОВСЬКИЙ: «Стан охорони праці цілковито залежить від керівників підприємств»

 

Ретельний аналіз дотримання вимог охорони праці на лісогосподарських підприємствах Буковини за підсумками роботи у 2017 році відбувся в Чернівецькому обласному управлінні лісового господарства за участі Андрія Мусійовського, головного спеціаліста відділу охорони праці управління використання лісових ресурсів Держлісагентства України.
На нараді були присутні керівництво, головні спеціалісти ЧОУЛМГ, директори та інженери з охорони праці держлісгоспів краю.
«Життя і здоров’я наших працівників – основне питання, яке повинно перебувати на постійному особистому контролі керівників галузевих підприємств», – наголосив в. о. Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.
«Знаю Віктора Анатолійовича ще по його роботі директором Ківерцівського держлісгоспу, що на Волині, де безпеці виробництва приділяли найретельнішу увагу. Те саме можу сказати про підприємства Буковини. Порівняно з минулорічними перевірками, сьогодні інженери з охорони праці забезпечують належний рівень безпеки виробництва в усіх підрозділах діяльності держлісгоспів. Минулого року ми перевіряли безпеку дорожнього руху. Був тоді приємно вражений вашими підприємствами. Усі тодішні зауваження, зокрема щодо роботи трелювальної техніки, проаналізовані, недоліки усунуті», – сказав Андрій Мусійовський.
За словами Андрія Йосиповича, Чернівецьку область, обласне управління лісомисливського господарства, де за охорону праці відповідає головний спеціаліст Анатолій Головатий, можна поставити у приклад іншим областям ще й за впровадження у практику розробленого спеціалістами Держлісагентства Положення про галузеву систему управління охороною праці та виробничими ризиками. Служби з охорони праці підприємств краю навіть зробили карти ідентифікації небезпек стосовно кожного структурного підрозділу.
«Дуже сподобалося, що у Сторожинецькому лісгоспі велику увагу приділяють оснащенню виробництва сучасною технікою, працівники отримують подвійну норму спецодягу. Не дивно, що в кожному цеху, на усіх виробничих ділянках працівники лісгоспу підходили до мене і розповідали, який у них хороший директор, як він переживає за усіх робітників», – сказав Андрій Мусійовський.
На нараді відмітили роботу інженерів з охорони праці Сторожинецького, Берегометського, Чернівецького держлісгоспів, Сторожинецького держспецлісгоспу АПК. Серед позитивів також названо проведені ремонти у цехах Глибоцького лісопункту (ДП «Чернівецьке ЛГ»).
Цього року при перевірці підприємств області спеціалісти Держлісагентства особливу увагу приділяли дотриманню норм безпеки на лісосіках, зокрема у букових насадженнях. У 2017 році саме при розробці лісосік на двох підприємства області сталися два смертельні випадки.
«Треба пам’ятати, що кожне дерево у лісі несе небезпеку. Ніхто не застрахований від трагедій. Ми зобов’язані зробити все можливе, щоб їх не було», – наголосив Андрій Мусійовський.
На нараді акцентовано увагу на суворій вимозі якісного проведення на лісосіках підготовчих робіт.
«Перебуваючи в Сторожинецькому і Чернівецькому лісгоспах, я бачив, що ці роботи справді проводять. Але все одно на лісосіці зустрічаються сухостійні або зламані дерева, що категорично заборонено. Прошу посилити роботу з профілактики нещасних випадків», – констатував Андрій Мусійовський.
«Прикро чути, що у нас ще є лісгоспи, які не забезпечують своїм лісозаготівельним бригадам можливість обігрітися і перепочити в спеціальних будиночках, пересувних чи стаціонарних. Це питання беру на оперативний контроль. Загалом усі недоліки і зауваження, зафіксовані в актах перевірки системи охорони праці наших підприємств будуть проаналізовані і усунуті найближчим часом», – підсумував нараду керівник ЧОУЛМГ Віктор Сахнюк.
На фото: Андрій Мусійовський (у центрі) зі спеціалістами ЧОУЛМГ та ДП «Сторожинецький лісгосп» біля пересувного будиночка лісозаготівельної бригади Банилівського лісництва.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ