тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

20.02.2018

 

Колективний договір об’єднує працівників

 

Відбулась конференція трудового колективу ДП «Берегометське лісомисливське господарство», на якій обговорено виконання колективного договору-2017 та прийнято новий колдоговір на 2018 рік. Участь у зібранні взяли в. о. начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Володимир Барабах, голова Вижницької РДА Руслан Сенчук та делеговані члени профспілки.
Директор підприємства Руслан Максимчук детально проаналізував результати роботи за минулий рік, зупинившись на виконанні основних техніко-економічних показників, а вони такі: обсяг виробленої продукції складає 173552 тис грн. проти 144577 тис. грн. у 2016 році; обсяг реалізовано продукції 134180 тис. грн. проти 117934 тис. грн. Перевиконано також завдання з переробки деревини - 101,6%. Обсяг реалізації продукції на одного працюючого зріс на 27798 грн. і склав у 2017 році 208678 грн.
На ведення лісового господарства спрямовано 19250 тис. грн. власних коштів, а на утримання, ремонт та будівництво лісових доріг – 5023 тис. грн. Зросла і середня заробітна плата: 6980 грн. проти 5627 грн. у 2016 році.
За рік сплачено податків на користь держави у сумі 50765 тис. грн. проти 43114 тис. грн. у 2016 році. А ще колектив отримав 6037 тис. грн. чистого прибутку.
На підприємстві належним чином дбають про створення безпечних умов праці, оновлення машино-тракторного парку, підвищення кваліфікації працівників. В минулому році на охорону праці було витрачено 1765 тис. грн.
А серед кращих – колективи Долішньо-Шепітського лісництва /лісничий В. Жебчук/, Мигівського /В. Гавриляк/, Гірсько-Кутського /М. Одотюк/. Високих трудових показників у праці домагаються водій на перевезенні деревини Віталій Лашкиба, зварювальник Дмитро Харена, токар Дмитро Передейко, штабелювальник Петро Копельчук, верстатник Віктор Паламарюк, стропальник Олександр Марчук, рамники Віталій Мойсюк та Роман Гуменюк, водії Ілля Мельник та Микола Скрипкар, екскаваторник Микола Білик, тесляр Роман Грабовський
Голова профкому підприємства Василь Бужора у своєму звіті говорив про забезпечення зайнятості працівників, їх соціальний захист, право на працю та відпочинок. Зокрема, адміністрацією та профспілковим комітетом на протязі дії колективного договору велика увага приділялась питанням оздоровлення працюючих. Вперше кожному працівнику підприємства було виплачено грошову допомогу до професійного свята - Дня працівника лісу та до Нового року, а також регулярно виплачується грошова винагорода за вислугу років. А ще для лісівників виділяли паливну норму за пільговими цінами, будівельний ліс. Вони також отримали матеріальну допомогу із профбюджету на суму 360 тис. грн. Головний економіст підприємства Любов Гаврада ознайомила делегатів конференції з новинками, які внесені до пунктів колдоговору, наголосила, що, у ньому враховані всі пропозиції, які були висловлені на зборах у трудових колективах та відзначила, що більшість розділів залишилась незмінною, проте збільшено кошти на виконання заходів по ОП, ціну паливної норми та одноразову допомогу на оздоровлення.
Виступаючі лісничий Берегометського лісництва Юрій Гавриляк, верстатник лісопильного цеху Ігор Бабляк, провідний інженер з туризму, благоустрою, рекреації та комунікацій Тетяна Тирон говорили про досягнення у роботі та своє бачення покращення трудової діяльності колективу. Зокрема, Ю. Гавриляк подякував керівництву за те, що зуміли зберегти багаточисельний колектив, та закликав присутніх сумлінно ставитись до виконання своїх обов’язків. Верстатник І. Бабляк, голова цехкому лісопильного цеху, відзначив, що адміністрація підприємства оперативно реагує на різного роду виробничі проблеми. Проте, слід доукомплектувати бригади в цеху , зокрема, необхідні працівники на горбильний верстат.
Тетяна Тирон наголосила на необхідності покращення роботи у використанні дарів лісу, розвитку туристичної галузі. А ще лісничим слід постійно стежити за порядком на рекреаційних майданчиках.
Слушними були зауваження в. о. начальника ЧОУЛМГ В. Сахнюка, голови обкому профспілки працівників лісової галузі В. Барабаха та голови Вижницької РДА Р. Сенчука. Зокрема, В. Сахнюк озвучив питання, над якими працюватимуть лісівники краю. А це – впровадження електронного обліку усіх матеріалів лісозаготівлі, автоматизація системи бухгалтерського обліку, підвищення ефективності роботи лісової охорони лісогосподарських підприємств краю, створення рейдових груп задля попередження та вчасного виявлення правопорушень. Будуть також проводитись змагання лісового багатоборства.
Голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства В. Барабах відмітив, що інтереси працівників завжди спрямовані на задоволення їх життєво важливих потреб – збереження робочих місць, підвищення рівня оплати праці, збереження здоров’я. Водночас, всі члени трудового колективу повинні розуміти, що цього можна досягти лише через підвищення ефективності виробництва та збільшення прибутку підприємства. А тому потрібно, щоб кожний працівник не тільки добросовісно виконував свої обов’язки, а й активно думав і вносив свої пропозиції стосовно шляхів економії та покращення якості продукції.
На конференції відновили традицію нагороджувати кращих з кращих працівників. Грамоти за сумлінну працю грамоти та грошову допомогу отримали начальник відділу збуту Анна Вариниця, токар РТД Дмитро Передейко, майстер Мигівського лісництва Андрій Стражир, рамник лісопильного цеху Роман Гуменюк, штабелювальник нижнього складу Петро Копельчук, лісоруб Лопушнянського лісництва Микола Косован. А рамник лісопильного цеху Василь Боднарюк, як учасник АТО, отримав Грамоту міністерства оборони України з нагоди святкування Дня Сухопутних військ.
У ході конференції роботу адміністрації та профспілкового комітету по виконання умов колективного договору за 2017 рік визнано задовільною та прийнято новий колдоговір на 2018 рік .

 

Прес-служба Берегометського ДЛМГ.