тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

02.02.2018

 

В ДП «Сторожинецький лісгосп» триває позачергове навчання та перевірка знань з питань охорони праці

 

Робота у лісі має високий ступінь виробничих ризиків. Тому знання і безумовне дотримання вимог з охорони праці – щоденний професійний обов’язок усіх співробітників державного підприємства «Сторожинецьке лісове господарство».
«Наш лісгосп – один з найбільших в Україні. У нас великий фронт робіт – від лісовідновлення та лісозаготівлі до випуску готової продукції деревопереробки. На кожному з цих етапів задіяна складна техніка. Тож питанням охорони праці ми приділяємо велику увагу. На одного нашого працівника виділяємо у рік більше 3 тисяч гривень для створення належних умов праці, включаючи забезпечення засобами індивідуального захисту, медоглядами, оновленою технікою підвищеної безпеки», –розповідає директор Сторожинецького держлісгоспу Ігор Беленчук.
Зазначимо, що при загальноприйнятому нормативі виділяти на охорону праці та безпеку виробництва не менше 0,5% від фонду оплати праці, Сторожинецький лісгосп стабільно збільшує цей відсоток до 3,5%.
Перевірка та підвищення знань з охорони праці – важлива складова профілактики виробничого травматизму. Позачергове навчання відбувається у формі іспиту. Його приймає комісія, до якої увійшли головний інженер підприємства Володимир Сеник, головний лісничий Василь Романюк, головний спеціаліст з питань охорони праці Чернівецького ОУЛМГ Анатолій Головатий та головний спеціаліст з охорони праці Сторожинецького лісгоспу Іван Лазоренко.
«Перевірку знань мають пройти усі працівники підприємства. Такі заходи підвищують ефективність профілактики виробничого травматизму. Ми підготували екзаменаційні білети, які містять загальні питання з охорони праці, а також вимагають відповіді на конкретні ситуації, безпосередньо пов’язані з виробництвом», – зазначає головний спеціаліст з охорони праці підприємства Іван Лазоренко.
Іспити якраз складають лісничі, їхні помічники, майстри лісу. Відбуваються вони у новому навчально-методичному класі з охорони праці Сторожинецького держлісгоспу.
«Всі працівники лісової охорони нашого підприємства прийшли на екзамен у службовій формі. Це вимога керівництва Чернівецького обласного управління лісового господарства, яку ми вітаємо», – підкреслює Іван Лазоренко.
«Приємно зазначити, що більшість працівників Сторожинецького лісгоспу показують впевнені знання, – каже головний спеціаліст з питань охорони праці Чернівецького ОУЛМГ Анатолій Головатий. – Ті, що не справились із завданням, будуть перездавати іспит, якщо доведеться – не один раз. Вимоги у комісії до усіх суворі, тому що робота у лісовому господарстві відповідальна, підвищеної небезпеки. Розглядаємо при відповідях проблемні питання з дотримання вимог охорони праці, а також на прикладі нещасних випадків, які трапилися раніше, вчимо, як слід поводити себе у схожих ситуаціях, аби уникнути біди».
Кожен з членів комісії має значний виробничий досвід. Тому на екзаменах триває не тільки перевірка знань і розуміння складних виробничих ситуацій, але й навчання та нагадування кожному працівнику суворо дотримуватись усіх вимог безпечного виробництва.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ